ستارگان جهان در برنامه نود ویژه


ستارگان جهان در برنامه نود ویژه

در حالی برنامه ویژه این هفته نود به روی آنتن رفت که سراسر برنامه در خصوص دیدار خیرخواهانه تیم های فوتبال ستارگان سابق جهان و ایران بود، دیداری که قرار است عواید حاصل از آن به مبتلایان ام . اس تعلق یابد. شال نارنجی نیز به عنوان نماد حمایت از مبتلایان ام . اس معرفی شد تا ورزشگاه آزادی در روز بازی این دو تیم نارنجی پوش شود.

روبرتو کارلوس(Roberto Carlos) و میشل سالگادو(Míchel Salgado) دو مهمان حاضر در برنامه نود بودند، بازیکنانی که یک روز قبل از سایر ستاره های اسبق فوتبال دنیا به ایران آمده بودند.

 

روبرتو کارلوس با اشاره به زمان حضورش در تیم اینترمیلان(Inter Milan)، اظهار کرد: من در آن زمان خیلی بازیکن دفاعی نبودم و بیشتر سعی می کردم در فاز تهاجمی شرکت کنم. فوتبال ایتالیا خیلی دفاعی است و به همین دلیل هم مربی دوست نداشت من خیلی جلو بازی کنم. وی درباره کوتاه کردن موهایش نیز، گفت: از زمانی که دخترم به دنیا آمد موهایم را کوتاه کردم.

 

ستاره سابق تیم ملی فوتبال برزیل و باشگاه رئال مادرید(Real Madrid) نیز درباره حضورش در تیم ملی برزیل، بیان کرد: ما منتظر بودیم در سال 2002 با تیم ملی فوتبال اسپانیا بازی کنیم ولی فینال را مقابل آلمان به میدان رفتیم. بازی کردن در تیم ملی فوتبال برزیل آسان است چرا که بازیکنان از کیفیت بالایی برخوردارند. من 17 سال بازی کردم و تنها سه بار با تیم ملی فوتبال برزیل شکست خوردم.

 

کارلوس درباره کیفیت و قدرت بالای برخی از ضرباتش، گفت: خودم هم نمی دانم که چگونه این گل ها را به ثمر می رساندم. این ستاره چپ پای فوتبال دنیا همچنین در پاسخ به سوال فردوسی پور مبنی بر اینکه بین رونالدو(Cristiano Ronaldo) و مسی(Messi) کدام یک را انتخاب می کند؟ اظهار کرد: من نیمار(Neymar) را انتخاب می کنم. پس از آن زیدان(Zidane) را و پس از آن نیز رونالدو(Ronaldo) اورجینال را بر می گزینم.

 

وی همچنین با پرسش از فردوسی پور مبنی بر اینکه رونالدو را انتخاب می کند یا مسی را؟ پس از پاسخ فردوسی پور که با انتخاب مسی همراه بود به او گفت که فردوسی پور بارسلونایی است.

 

در ادامه میشل سالگادو مدافع سال های قبل باشگاه رئال مادرید و تیم ملی فوتبال اسپانیا نیز با اشاره به اینکه در اولین بازی خود در رئال مادرید با فرناندو هیرو(Fernando Hierro) همبازی بوده است، گفت: پس از آن که اولین بازی را در کنار فرناندو هیرو به میدان رفتم مدت های زیادی را با او همبازی بودم. در آن سال ها رئال مادرید پول خرج می کرد و من هم به مادرید آمدم.

 

وی درباره تیم رویایی آن سال های رئال مادرید، بیان کرد: ما دوستان خوبی برای یکدیگر بودیم و نتایج خوبی را با هم کسب کردیم، شباهت بازی من و کارلوس بسیار زیاد بود و ما سال های خوبی را با رئال مادرید تجربه کردیم.

 

سالگادو در مورد اینکه لقب کهکشانی ها برای این تیم از جذب ستاره های فوتبال دنیا شکل گرفت، گفت: ما قبل از اینکه ستارگان فوتبال را نیز در رئال داشته باشیم بارها به مقام قهرمانی رسیده بودیم اما این اسم بعد از اضافه شدن این بازیکنان و ستارگان ایجاد شد.

 

وی افزود: فوتبالی که ما بازی می کردیم واقعا فوق العاده بود و آماده بودیم همه جام ها را ببریم. ما در آن سال ها ضربه بزرگی را از باخت مقابل ساراگوسا(Real Zaragoza) خوردیم و این از بدشانسی کی روش(Carlos Queiroz) بود چرا که ما پس از آن موفق شدیم بازهم این تیم را ببریم.

 

این ستاره سابق باشگاه رئال مادرید درباره بازی ال کلاسیکو نیز، ��ظهار کرد: این دیدار از جمله رقابت هایی است که در دنیا همه تلاش می کنند آن را ببینند و این باعث می شود تمام دنیا برای این دیدار هیجان داشته باشند.

سالگادو همچنین با اشاره به حذف چندباره تیم ملی اسپانیا در آن سال ها از جام ملت های اروپا و جام جهانی، گفت: این بخشی از فوتبال است، ما سه بار با اسپانیا به مراحل بالاتر صعود کردیم اما در نهایت موفق نمی شدیم.

 

وی همچنین در پاسخ به علت جدایی اش و اینکه آیا با رضایت این اتفاق افتاد یا خیر، خاطرنشان کرد: من هرگز به این کار مجبور نشدم. یک سال دیگر با رئال مادرید قرارداد داشتم و می توانستم با رئال یکسال دیگر کار خود را ادامه دهم اما با توجه به اینکه از انگلیس پیشنهاد داشتم در نهایت از این تیم جدا شدم. جدایی از رئال مادرید لحظه سختی در زندگی فوتبالی ام بود.

 

سالگادو نیز در پاسخ به سوال فردوسی پور مبنی بر اینکه رونالدو را انتخاب می کند یا مسی را، گفت: من رائول(Raúl) را انتخاب می کنم. در ادامه برنامه نود تصاویری از دوران بازی ستاره های اسبق دنیا پخش شد، از فیگو(Luís Figo) گرفته تا سالگادو و کارلوس، 'یورک'، داویدز(Edgar Davids) و...

 

همچنین دوربین برنامه نود که بر سر تمرین تیم ستارگان فوتبال ایران حاضر شده بود در گفت و گو با علی کریمی، نظر این ستاره فوتبال ایران را درخصوص برگزاری این دیدار خیرخواهانه جویا شد، که کریمی در پاسخ، اظهار کرد: برگزاری چنین رقابت هایی خیلی خوب است، هواداران فوتبال از برگزاری چنین دیدارهایی خوشحال می شوند، برخی از این بازیکنان که هم اکنون در ایران حاضر شده اند در سال های قبل ستاره مورد علاقه بسیاری از مردم بوده اند.

 

وی افزود: این دیدار تبلیغ خوبی برای کشور و فوتبال ایران است و می توان در آینده نیز دیدارهای خیرخواهانه این چنینی دیگری را نیز برگزار کرد. کریمی در پاسخ به اینکه به کدام یک از این بازیکنان علاقه بیشتری دارد، عنوان کرد: من فیگو و سبک بازی او را بیشتر از سایر بازیکنان حاضر در این تیم دوست داشتم.

 

در ادامه برنامه نود به ورود سایر بازیکنان ستارگان اسبق جهان در فرودگاه امام خمینی (ره) اختصاص یافت و گفت و گوهایی را با برخی از بازیکنان این تیم داشت.

 

فیگو با اشاره به اینکه خیلی خوشحالم از اینکه ایران هستم و در یک بازی خیرخواهانه به میدان می روم» گفت: وقتی از من دعوت شد در این دیدار حاضر شوم با آغوش باز قبول کردم و میل و اشتیاق زیادی برای حضور در این بازی داشتم.

 

وی افزود: خیلی خوشحالم که به ایران آمده ام و می دانم که فوتبال در ایران طرفداران زیادی دارد، امیدوارم مردم فردا از فوتبال لذت ببرند. ستاره پرتغالی تیم های فوتبال بارسلونا و رئال مادرید همچنین درباره کناره گیری از انتخابات فیفا و اینکه گویا مجددا قصد دارد در این انتخابات شرکت کند نیز بیان کرد: الان بهتر است راجع به فیفا حرفی نزنیم و درباره بازی فردا صحبت کنیم.

 

ویتور بایا(Vítor Baía) دیگر بازیکن تیم فوتبال ستارگان جهان، با بیان اینکه جمعیت حاضر در فرودگاه فوق العاده است، اظهار کرد: این خیلی فوق العاده است که چنین جمعیتی به فرودگاه آمده است و فردا نیز چنین جمعیتی را در ورزشگاه می بینیم. وی درباره حضور ایران در جام جهانی نیز، گفت: تیم ایران در جام جهانی عملکرد خوبی داشت و با فاصله کمی از آرژانتین بازی را واگذار کرد.

 

بایا افزود: ستارگان سابق جهان از حضور در ایران خوشحال هستند و نسبت به اینکه قرار است یک شهر جدید را ببینند حس خوبی دارند. انتخاب محبوت ترین بازیکن تیم فوتبال ستارگان جهان سوال برنامه ویژه نود بود که در نهایت به ترتیب با انتخاب کارلوس، فیگو و فابیو کاناوارو همراه شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه