داستان کی‌روش ورزشی، سیاسی، پلیسی شده/ با مذاکره 1+5 قابل قیاس است


داستان کی‌روش ورزشی، سیاسی، پلیسی شده/ با مذاکره 1+5 قابل قیاس است

سرمربی پیشین تیم فولاد خوزستان گفت: داستان تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، داستانی ورزشی، سیاسی و پلیسی شده است؛ اتفاقی که تاکنون برای هیچ مربی‌ و فدراسیونی در ورزش ایران رخ نداده است.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین فرکی درباره آخرین وضعیت جسمانی خودش اظهار کرد: امروز سه ماه از تاریخ بستری شدن و عمل جراحی پایم می‌گذرد. من هنوز درگیر این مساله هستم. شرایطم بهتر شده است ولی در این فاصله خیلی‌ها درباره سرمربیگری من در تیم ملی و باشگاه‌ها سئوالاتی پرسیدند. تلاش من این بود که کمتر به این سئوالات پاسخ بدهم.

 

وی که میهمان حضوری برنامه ورزش و مردم بود، تاکید کرد: اگر می‌دانستم کی‌روش امروز ایران را ترک می‌کند، به این برنامه نمی‌آمدم. آرزوی من این است که کی‌روش برگردد و سرمربی تیم ملی بماند. ما جام ملت‌های آسیا را در پیش رو داریم و بهترین گزینه برای هدایت تیم ملی خود کی‌روش است.

سرمربی فصل گذشته فولاد خاطرنشان کرد: دلیل نیامدن من به برنامه‌های تلویزیونی و خودداری از مصاحبه این بود که خودم را مقابل این موضوع قرار ندهم.

 

فرکی همچنین درباره پیشنهادهای باشگاهی که به وی ارائه شده، تصریح کرد: پیشنهاد باشگاهی مطرح نیست. الان به تنها چیزی که فکر می‌کنم سلامتی خودم است. خوشبختانه پزشک معالج شرایطم را خوب توصیف کرده و برای جراحی پای دیگرم، یک فرصت شش، هفت ماهه بعد از عمل پای اولم نیاز است.

 

وی در پاسخ به این سئوال که "چرا تعدادی از مربیان داخلی دوست ندارند کی‌روش با تیم ملی در جام ملت‌ها موفق باشد"؟ گفت: فکر نمی‌کنم مربیان ما دلشان نخواهد تیم ملی نتیجه بگیرد. بحث مربیان ما بحث سلیقه‌ای است. شاید مربیان ما با سرمربی تیم ملی چالش داشته باشند وگرنه همه دوست دارند تیم ملی در جام ملت‌ها نتیجه بگیرد. البته هیچ تضمینی نیست که با چه مربی‌ای بتوان در آسیا نتیجه گرفت.

 

فرکی با انتقاد از روند تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی، تاکید کرد: داستان کی‌روش داستانی ورزشی، سیاسی و پلیسی شده است! این اتفاق تاکنون برای هیچ مربی‌ و فدراسیونی در ورزش ایران رخ نداده است. خب این یک قرارداد ورزشی است ولی آنقدر آن را مهم کرده‌اند که با مذاکرات 1+5 و حتی مهم‎تر از آن با عالم سیاست ربط پیدا می‌کند. در صورتی که در بستن قرارداد، فدراسیون، سرمربی و یک قرارداد وجود دارد و چیزی بیشتر از آن نیست.

 

وی ادامه داد: اینکه فدراسیون چرا تمدید قرارداد کی‌روش را کش و قوس می‌دهد جای سئوال د��رد. حالا هم که قضیه پلیسی شده است. نه کی‌روش در این مدت پیدا بوده و نه کفاشیان و همه منتظرند تا ببینند تکلیف فدراسیون چه می‌شود.

سرمربی فصل گذشته فولاد خاطرنشان کرد: مربیان ما مخالف نتیجه گیری تیم ملی نیستند. شما ببینید به خاطر ماندن و تمدید یک قرارداد ساده فوتبالی این همه بحث وجود دارد. کی‌روش بماند و کارش را انجام بدهد. فرصت‌ها از دست می‌رود و زمان زیادی تا جام ملت‌های آسیا نداریم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه