جاذبه های گردشگری در فرانسه

جاذبه های گردشگری در فرانسه

 

آثار بی‌نظیر فرهنگی و طبیعی در فرانسه موجب شده این کشور رتبه سوم را در میان کشورهای گردشگرپذیر جهان به خود اختصاص دهد. موزه‌ها، پارک‌های خیره‌کننده و آثار باستانی همه ساله گردشگران را از سراسر جهان به فرانسه می‌کشاند.

 

در رتبه نخست پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه سرزمین دیزنی (Disney Land) قرار دارد. در این پارک موضوعی، "میکی موس" و دیگر دوستان معروفش چنان جنجالی به پا کرده‌اند که تنها در سال گذشته ۱۵ میلیون گردشگر از نقاط مختلف اروپا و جهان از این پارک دیدن کردند.

کلیسای نوتردام (Notre Dame Cathedral) در پاریس کمی دورتر از کمپانی والت دیزنی، یکی از مکان‌های تاریخی پرطرفدار این شهر است که توانسته رتبه دوم پربازدیدترین مکان‌های گردشگری فرانسه را به خود اختصاص دهد. در سال گذشته حدود ۱۳ میلیون بازدیدکننده از این کلیسا دیدن کردند.

موزه لوور پاریس (The Louvre) در جایگاه سوم قرار گرفته است. این موزه تاریخی با داشتن ۹٫۷ میلیون بازدیدکننده در سال گذشته، مشهورترین موزه‌ جهان محسوب می‌شود که می‌توان آثار معروفی چون تابلوی «لبخند ژوکوند» داوینچی و دیگر شاهکارهای بزرگ جهان را در آن تمشاشا کرد.

سالانه ۷ میلیون بازدیدکننده از بزرگترین سمبل پایتخت فرانسه دیدن می‌کنند. برج ایفل (Eiffel Tower) در این رتبه‌بندی مکان چهارم را به خود اختصاص داده است.

فرانسه

 

جاذبه های گردشگری در فرانسه

 

کاخ ورسای (Palace of Versailles) سال گذشته میزبان هفت میلیون گردشگر بود که این رقم بدون احتساب گردشگرانی است که تنها با حضور در باغ‌های سلطنتی نظاره‌گر این بنا بودند.

مرکز هنرهای ملی جورج پمپیدو (Centre Georges Pompidou) پربازدیدترین مرکز فرهنگی – هنری در مرکز پاریس است که سال گذشته حدود چهار میلیون گردشگر از آثار موقت و دائمی آن بازدید کردند.

۳٫۶ میلیون بازدیدکننده برای تماشای شاهکارهای رنوآ، مونه و کوربه از موزه اورسای (Musée d'Orsay ) واقع در منطقه "سنت توماس دِکویین" دیدن کرده‌اند. این موزه هفتمین جاذبه گردشگری فرانسه به حساب می‌آید.

فضای آرام و هوای پاک پارک گیاه‌شناسی (Jardin des Plantes) در قلب پاریس گردشگرانی را که مشتاق بازدید از گونه‌های مختلف گیاهان در نقاط مختلف جهان هستند را به خود دعوت می‌کند.

در گوشه‌ای از پارک ویلت در شمال شرق پاریس، یک شهرک علمی صنعتی قرار دارد که در سال گذشته ۱٫۷ میلیون گردشگر از این محل بازدید کردند تا اطلاعات علمی خود را افزایش دهند.

پارک موضوعی فوتوراسکوپ پس از سرزمین دیزنی دومین پارک پربازدید فرانسه به شمار می‌آید. این پارک با داشتن جاذبه‌های جون سینماهای چندبعدی و بهره‌گیری از تکنیک‌های بصری پیشرفته سال گذشته‌ ۱٫۷ میلیون بازدیدکننده را جذب خود کرد.

از دیگر دیدنی های پاریس می توان به خیابان شانزه لیزه (Champs-Élysées) , میدان کنکورد (The Place de la Concorde) , بلوار سن ژرمن و سن میشل (Boulevard Saint-Germain) , کاخ گارنیه یا اپرا گارنیه, گالری لافایت (Galeries Lafayette) و تاق پیروزی پاریس (Arc de Triomphe) نام برد.

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه