تساوی استقلال و ذوب‌آهن به سود بالانشینان/ آبی‌ها عقب‌تر ماندند


تساوی استقلال و ذوب‌آهن به سود بالانشینان/ آبی‌ها عقب‌تر ماندند

دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و ذوب‌آهن که می‌توانست آبی‌ها را به صدر نزدیکتر کند یا ذوبی‌ها را به جمع مدعیان قهرمانی برساند، در نهایت با تساوی به پایان رسید تا بیشتر از همه مدعیان قهرمانی سود ببرند!
به گزارش خبرنگار مهر، در دومین دیدار از هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر عصر امروز جمعه و از ساعت ۱۹ تیم های استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان به قضاوت تورج حق‌وردی به مصاف هم رفتند که در پایان این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید. امید ابراهیمی(۶۳ - پنالتی) برای استقلال و دانیال اسماعیلی فر(۷۵) برای ذوب آهن گل زد.

 

در این دیدار که در ورزشگاه آزادی و درحضور کمتر از ۵ هزار تماشاگر برگزار شد، دو تیم در ۴۰ دقیقه ابتدایی فوتبال ضعیف و پراشتباهی را به نمایش گذاشتند و تنها یک موقعیت نصف و نیمه نصیب استقلال شد اما در پنج دقیقه پایانی نیمه اول کمی بازی رنگ و بوی فوتبال گرفت و استقلال توسط بیک زاده صاحب یک موقعیت خوب از روی شوت راه دور شد که البته دروازه بان ذوب آهن توپ را مهار کرد.

 

با شروع نیمه دوم استقلال میل هجومی بیشتری از خود به نمایش گذاشت و حملاتی را روی دروازه مهمان اصفهانی اش پی ریزی کرد اما آنقدر با برنامه نبود که بتواند از این حملات ثمری ببرد. اما در دقیقه ۶۳ مدافعان ذوب آهن در دفع توپ اشتباه کردند و امید ابراهیمی درون محوطه جریمه صاحب توپ شد اما با حرکت مدافع حریف سرنگون شد که داور اعلام ضربه پنالتی کرد.

 

این ضربه پنالتی در شرایطی به سود استقلال اعلام شد که تمامی بازیکنان ذوب اهن از جمله کاوه رضایی که عامل این حرکت بود اعتقاد داشتند هیچ برخوردی صورت نگرفته و داور به اشتباه اعلام پنالتی کرده است. این ضربه را امید ابراهیمی به گل برتری آبی پوشان تبدیل کرد.

 

بعد از این گل ذوبی ها تیم برتر میدان شدند و به سمت دروازه استقلال حمله ور شدند و استقلال دل به ضد حملات بسته بود و بیشتر تمرکزش را روی دفاع گذاشته بود. این روند تا دقیقه ۷۵ ادامه داشت که ذوب آهن روی ارسال یک ضربه کرنر توسط دانیال اسماعیلی فر به گل تساوی دست پیدا کرد.

 

۱۰ دقیقه پایانی این دیدار بازی پایاپایی را از سوی هر دو تیم شاهد بودیم که باعث ایجاد موقعیت های کم رمقی شد. با این حال ذوبی ها با نظم بیشتری به سمت دروازه استقلال حمله می کردند. کرار جاسم که پس از چند بازی محرومیت در این دیدار در ترکیب استقلال قرار گرفته بود، نمایش ایده الی نداشت و نتوانست در موقعیت سازی برای استقلال خوب عمل کند.

 

با این تساوی استقلال با ۴۲ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی باقی ماند و باید منتظر نتیجه دیدار تیم های سپاهان و فولاد باشد. ذوب آهن هم با ۳۹ امتیاز در رده ششم جدول باقی ماند. فاصله استقلال با صدر جدول که تیم نفت قرار دارد ۶ امتیاز است. ضمن اینکه تیم نفت یک بازی کمتر از آبی ها انجام داده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه