بهانه‌جویی برانکو برای توجیه شکست سرخپوشان/پرسپولیس تخم‌مرغ نیست!


بهانه‌جویی برانکو برای توجیه شکست سرخپوشان/پرسپولیس تخم‌مرغ نیست!

پرسپولیس در شرایطی دومین دیدار خود در پانزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر را به استقلال خوزستان واگذار کرد که سرمربی این تیم در توجیه این شکست گرمای هوا و غیرعادی بودن آن را بهانه کرد.
به گزارش خبرنگار مهر،  فیلمی دیدیم که در دمای پنجاه درجه اهواز تخم مرغ در هوای آزاد پخته بود، برانکو هم پس از بازی تاکید کرد که این بازی در شرایط  خوبی از نظر آب و هوایی برگزار نشد. او درست می‌گفت، صحیح می‌گفت اما آیا دلیل شکست پرسپولیس در اهواز همین بهانه بود؟ آیا این تیم بزرگ و مردمی هم تخم‌مرغ است که در اهواز بپزد؟

 

پرسش‌ها در این رابطه شروع می‌شوند و پی در پی می‌آیند، اولین پرسش این است که آیا در نیمه دیگر زمین هوا برای استقلال اهواز بهتر بود؟ آیا آنها با خود کولر حمل می کردند و پرسپولیس چنین فناوری نداشت؟

 

مگر غیر از این است که شرایط آب و هوایی برای میزبان‌ها جزوی از جذابیت‌های فوتبال است؟ مگر تیمی از ازبکستان به  اهواز نمی‌آیند و بازی نمی‌کنند یا مگر در سیبری با دمان منفی چهل درجه فوتبال انجام نمی‌شود؟

 

پاسخ برای برانکو منفی است، دلیل باخت پرسپولیس حتی این هم نبود که خود اهوازی‌ها به آن هوا عادت دارند، چرا که اولا برخی بازیکنان این تیم اصلا اهوازی نبودند و دوم اینکه علم ثابت کرده که ماندن در گرمای زیاد آب بدن را خشک می‌کند و بدن را تحلیل می‌برد. در نتیجه شاید این شرایط برای استقلال خوزستان بدتر بوده تا پرسپولیسی که تازه روز قبل از بازی به اهواز سفر کرده بود.

 

برانکو باید دلیل شکست را در جای دیگری پیدا کند، شاید در میان تاکتیک‌هایش، شاید در اشتباه در اعتراض به آب و هوا پیش از بازی که بازیکنان را در وضعیت روحی ضعیفی قرار داد و پیش از بازی آنها را از نظر روانی دست پایین به میدان فرستاد و با بهانه  بزرگی به نام هوای گرم، شاید هم نطفه این شکست  پیش از شروع بازی ها بسته شده بود آنجا که بازیکنانی جوان، هیجان زده، جویای نام اما نپخته پی در پی خریده شد و به تجربه اهمیتی داده نشد؛ به نظر می رسد همه این موارد ادله شکست پرسپولیس بوده اند.

البته باید تاکید کرد شاگردان ویسی حتی هفته قبل هم مستحق شکست نبودند و عالی بازی کردند و البته اگر گرمای هوا به سود آنها باشد هم باید تاکید کرد که این حق آنهاست.

 

در هر صورت اما هر چه که بوده باشد تنها گرما دلیل شکست تیم برانکو نبوده است و تا روزی که کمیته فنی این تیم و سرمربی آن نتواند دلیل اصلی را پیدا کند، اوضاع پرسپولیس همین است که هست، کما اینکه هفته آینده هم پرسپولیس حریف قدری دارد و حتی تنها باتجربه میدانش یعنی نوروزی را هم در کنار خود ندارد.

 

به نظر می رسد پرسپولیس نباید از صفر تا صد تیم بستن را به برانکو یا هر مربی دیگری می‌سپرد. پرسپولیس در اهواز کباب شد اما باید بفهمد اشکال کارش در مواردی نظیر جوانگرایی زیاد بوده است نه فقط دمای پنجاه درجه هوا.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه