بایدها و نبایدهای برنزه کردن

بایدها و نبایدهای برنزه کردن

عاشق برنزه کردن هستید؟ خب طبیعی است که داشتن پوست برنز و درخشان، شما را سالم‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهد. از طرف دیگر پوست پر رنگ‌تر باعث خواهد شد چشم‌هایتان بیشتر جلوه کرده و لاغرتر هم بنظر بیایید.

سالن‌های برنزه سال‌هاست که محبوب شده‌اند و براحتی در هر شهری یکی از آن‌ها پیدا می‌شود. سرشان هم حسابی شلوغ است. چرا که برای خوب برنزه شدن، باید مرتبا به این سالن‌ها سر بزنید.

متعجب خواهید شد اگر بگویم این روند، می‌تواند شما را معتاد به برنزه کردن کند. از آنجایی که برنزه کردن برای پوستتان زیاد خوب نیست، پس خوب است بدانید که چه مقدار قابل قبول است و چه مقدار زیاده روی است و ممکن است برایتان مشکل ایجاد کند.

آیا بیشتر، بهتره؟

یک دلیل برای اینکه چرا بعضی‌ها به برنزه کردن معتاد می‌شوند این این است که وقتی کمی برنزه می‌شوند از تغییرات خوششان می‌آید، بنابراین دوباره و دوباره به سالن بازمی‌گردند تا پوستشان تیره‌تر شود.

آن‌ها اینطور فکر می‌کنند که اگر کمی برنزه شدن انقدر خوبشان کرده، پس حتماً بیشتر بهتره! اما متأسفانه همیشه اینطور نیست و خیلی اوقات پوست تیره‌تر باعث خواهد شد مصنوعی یا آفتاب سوخته بنظر برسند.

درست مثل آرایش کردن، کمی برنزه کردن می‌تواند ویژگی‌های مثبت ظاهر شما را نمایان کند، اما وقتی این مقدار زیاد شود، ظاهرتان بدتر خواهد شد!

به نوع پوستتان توجه کنید

خوب است بدانید برای اینکه زمان طولانی‌تری برنزه باشید به یک یا دو روز زمان احتیاج دارید، اینطور نیست که پس از یک جلسه از سالن بیرون بیایید و فکر کنید که باقی هفته همان رنگی خواهید ماند.

البته اینکه چقدر سریع رنگ برنزه‌ی پوستتان محو شود کمی هم به پوستتان مربوط است. پس این هم ایده‌ی خوبی نیست که بدون توجه به نوع و ظرفیت پوستتان، بصورت خودکار هفته‌ای یک بار یا ماهی دو بار به سالن‌های برنزه بروید.

مزایای برنزه کردن چیست؟

برخی اوقات برنزه کردن ممکن است برای آن‌هایی که در مناطق سردسیر زندگی می‌کنند اعتیار آور باشد. چرا که برنزه کردن، بدن را گرم کرده و به شما انرژی می‌دهد. در حقیقت دراز کشیدن زیر لامپ‌های گرم به شما کمک می‌کند تا افسردگی طول زمستان را کاهش دهید و حال و هوای بهتری پیدا کنید.

پس برای آن‌هایی که در کشورهایی با فصل‌های طولانی سرد زندگی می‌کنند، اعتیاد به برنزه کردن برایشان غیر عادی نیست. آن‌ها برای اینکه حوصله‌شان جا بیاید و رنگ پوست بهتری هم پیدا کنند، معمولاً به سالن‌های برنزه می‌روند.

واقع‌بین باشید

بهرحال از آنجایی که برنزه کردن به پوست آسیب می‌رساند، باید با خودتان روراست باشید و حواستان به اینکه چقدر به برنزه کردن اعتیاد دارید توجه ویژه‌ای داشته باشید.

برنزه کردن باعث خواهد شد پوست شما زودتر سالخورده شود و چین و چروک بیفتد، و حتی ممکن است شما را دچار سرطان پوست کند! شما هر باری که به قصد برنزه کردن از خانه خارج می‌شوید سلامتی‌تان را به خطر می‌اندازید.

پس در حالی که گهگاهی برنزه کردن به جهت بهبود ظاهر و حال و هوای کسل‌کننده‌ی زمستان خوب است، زیاد برنزه کردن می‌تواند به شدت برای شما مشکل ایجاد کند و باید سریعاً آنرا محدود کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه